Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów - Stowarzyszenie Ludzi dla Ludzi - Aktualności i Akcje

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1 

 

23 czerwca 2016 r

W czwartek 23 czerwca 2016 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów: Patrycja Kukla i Tomasz Moj odwiedzili Krzysia Świercz celem przekazania zebranych przez stowarzyszenie nakrętek. Ich sprzedaż wspomoże turnus rehabilitacyjny, na który chory na autyzm Krzyś ma pojechać we wrześniu. Do zebrania całej kwoty pozostała niewielka suma. Każdy kto chce wesprzeć ten cel może skontaktować się z nami, posyłając nam e-mail, kontaktując się z nami poprzez portal Facebook lub osobiście. Były uściski dłoni i miłe słowa ale uśmiech chłopca był dla Nas najcenniejszy.

Otrzymaliśmy od naszego przyjaciela zgrzewkę wód mineralnych, która zostanie przekazana podopiecznym programu „ Praca za czynsz ”. Akcję zbierania wody rozpoczęliśmy w roku ubiegłym podczas „ I Turnieju Nocnego ”. Ta krótka tradycja została kontynuowana również w tym roku podczas „ II Turnieju Nocnego ”, który odbył się w piątek 24 czerwca 2016 r. na Kompleksie Boisk „ Kresy ” przy ul. Wolności 139. Rozgrywki trwały do późnych godzin nocnych.

W ubiegłym roku podczas wyścigu Tour de Pologne, Flash Chorzowski wziął udział w konkursie zorganizowanym przez strefę kibica na najlepsze przebranie. Flash przelewał swoją pozytywną energię nie tylko na zawodników, ale również na wszystkich, licznie otaczających go kibiców.

Zwyciężyliśmy ! Flash Chorzowski został zwycięzcą ubiegłorocznego konkursu wygrywając rower górski. Flash Chorzowski wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesny Chorzów nagrodę przekazał Krzysiowi. Pomysł spotkał się z gromkimi brawami i uznaniem zgromadzonych kibiców, władz miasta oraz prowadzących imprezę.

 


 

 

15 czerwca 2016 r.

 

Hipermarkety Tesco, wraz z Fundacją Tesco Dzieciom, w pierwszej edycji programu „ Decydujesz, pomagamy ” przekazały w sumie 800 000 zł. dla 160 projektów z całego kraju ( 1 projekt = 5 000 zł. ), które wspierają lokalne społeczności. Za każde, nawet najmniejsze zakupy, klienci wybranych sklepów Tesco przez cztery tygodnie otrzymywali przy kasie żeton upoważniający do głosowania na wybraną inicjatywę.

Zgłoszony przez nas projekt, znalazł się w finałowej trójce, spośród której zwyciężyliśmy. Środki z wygranej chcemy przekazać na spot informacyjny, który będzie dotyczył niepełnosprawności, jak również wesprzemy poprzez zakup sprzętu rehabilitacyjnego Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Chorzowie przy ul. Dyrekcyjnej oraz Fundację Pomóc Więcej. Dziękujemy wszystkim, którzy oddawali swoje głosy na naszą inicjatywę. Cieszymy się, że obdarzyli nas Państwo swoim zaufaniem. Wierzymy, że zakupiony sprzęt dla wymienionych placówek będzie przez wiele lat służyć rehabilitującym się dzieciom i młodzieży. „ Wyostrzyć świadomość osób zdrowych na autyzm ” - Nasza kampania ma pokazać ciężką pracę rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. Ma uświadomić społeczeństwu czym jest autyzm. Jak my osoby pełnosprawne możemy im pomóc. Wreszcie, wydobyć z ludzi chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Zapraszamy wkrótce do poniższej fotorelacji z okresu trwania czterotygodniowego konkursu oraz z przekazania symbolicznego czeku przedstawicielom Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów.


 

01 czerwca 2016 r. Dzień Dziecka

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka, to święto ustanowione w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obchodzony od 1955 r. w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów oraz Flash Chorzowski dzień ten spędzili odwiedzając dzieci i młodzież mieszkającą na stałe w Domu Dziecka przy ul. Siemianowickiej w Chorzowie. Każdy wychowanek mógł uczestniczyć w konkursie na rysunek Flasha Chorzowskiego, a o tym, która praca zwyciężyła zdecydowali w drodze głosowania użytkownicy portalu Facebook. Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów z początkiem maja ogłosiło ogólno-chorzowską zbiórkę słodyczy, kosmetyków oraz zabawek i gier, które zostały przekazane podopiecznym w dniu ich święta. Szczególne podziękowanie kierujemy do darczyńców parafii pw. Św. Barbary w Chorzowie, którzy po publikacji artykułu w „Wiadomościach Fary św. Barbary” wykazali się olbrzymią hojnością. Serdecznie dziękujemy i liczymy na wasze wsparcie w kolejnych inicjatywach. „ Marzymy o tym, by na ich twarzach zagościł uśmiech, by choć w tym jednym dniu w roku, poczuli się jak ich rówieśnicy mieszkający w swoich rodzinach ” – cel ten osiągnęliśmy ! Zapraszamy wkrótce do fotorelacji.


 

26 maja 2016 r.

 „ ( . . . ) W kalendarzu Święto Matki z życzeniami śpieszą dziatki. Ja Ci mamo dziś w podzięce za Twe trudy daję serce i przepraszam za me psoty, za wybryki i kłopoty. ” Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie, z uśmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością i szacunkiem do osoby, która prawdopodobnie dała nam z siebie najwięcej w życiu.

Członkowie Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów ten szczególny dzień w roku świętowali przy akwenie wodnym o potocznej nazwie „Amelung”, który jest usytuowany w Chorzowie II. Dzieci spacerujące z mamami były zapraszane przez Flasha Chorzowskiego do napisania życzeń dla swojej mamy z okazji ich święta. W zamian za to, każde dziecko otrzymało dla swojej mamy płócienną torbę na zakupy z napisem „ TASIA NOWOCZESNEJ MAMY ”, oraz kto chciał, mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z Flashem. Odwiedziła nas również grupa przedszkolaków wraz z wychowawczyniami, która spędzała to słoneczne popołudnie na pobliskim placu zabaw. Następnie Flash Chorzowski wraz z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów udali się na spotkanie „Klubu Matki” do budynku Centrum Inicjatyw Społecznych.

 


 

07 maja 2016 r.

 

   Mieszkańcy Miasta Świętochłowice  razem z Fundacją "Pomóc Więcej" przy pomocy Nowoczesnego Chorzowa zorganizowali w sobotę 7 maja 2016 r. w Świętochłowicach charytatywny festyn, którego głównym celem była pomoc dla podopiecznej Fundacji, 32-letniej Klaudii Rother zmagającej się z chorobą nowotworową.

   W organizację festynu włączyli się wolontariusze fundacji Pomóc Więcej, przyjaciele Klaudii, radny Świętochłowic Zbigniew Nowak, który koordynował całą imprezę, prowadził  wiele licytacji oraz członkowie naszego Stowarzyszenia. Dzięki temu na chwilę obecną udało się już uzbierać ponad 21 tys. zł.

   Z tego miejsca chcemy w szczególny sposób podziękować piłkarzom Klubu Ruchu Chorzów, którzy przekazali na ten cel piłkę, oraz podpisali naszą koszulkę, która również została oddana na licytację. Dziękujemy także kibicom Ruchu Chorzów, którzy wspaniale zakończyli festyn gromkim śpiewem 100 lat ! życząc Klaudii szybkiego powrotu do zdrowia.

  Jest jeszcze jedna rzecz, która zasługuje na szczególe uznanie. 7-letnia dziewczynka postanowiła przekazać wszystkie swoje oszczędności ze skarbonki na leczenie Klaudii. Wzruszyło nas to tym bardziej, ponieważ sytuacja finansowa rodziny dziewczynki nie jest łatwa. Bardzo dziękujemy oraz gratulujemy tak dobrego i otwartego serca. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się ją odwiedzić i uhonorować jej gest.

Klikając w poniższą miniaturkę przeniesiesz się do galerii z wydarzenia.

Gramy Dla Klaudii

 

 

 


 

03 maja 2016 r.

Wiwat maj, 3 maj !

W dniu dzisiejszym, Przedstawiciele Stowarzyszenia uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz obchodach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3-go Maja. Spotkaliśmy się pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego w Chorzowie, gdzie razem z Prezydentem miasta, przedstawicielami Rady Miasta, delegacjami szkół oraz z zaproszonymi gośćmi złożyliśmy wieniec. 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja przypomina nam o największej w dziejach Polski reformie ustroju państwa. Dzięki niej, Polska dołączyła do grona nowoczesnych oświeconych Państw. Ustawa zasadnicza, którą wprowadzili Polacy była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Konstytucja 3-go Maja miała stać się podstawą naprawy Rzeczpospolitej w wymiarze ustrojowym i społecznym, miała umocnić państwo i przez to chronić przed utratą niepodległości. Wartości zawarte w pierwszej pisanej konstytucji w Europie - wolność wyznania, równość wobec prawa, tolerancja, podział władzy, rządy oparte na woli narodu - stały się fundamentem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Dzisiaj niech będą dla nas zawsze najważniejszym wzorem do naśladowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na Mszę Św. w intencji Ojczyzny i udział w uroczystości na Placu Powstańców Śląskich.

Klikając w poniższą miniaturkę przeniesiesz się do galerii z wydarzenia.

 

 


 

08 marca 2016 r.

Dzień Kobiet

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów po raz kolejny, tym razem przy ulicy Jagiellońskiej,  zmieniło szary krajobraz na kolorowe, wiosenne i radosne otoczenie. 

W dniu kobiet, 8.03.2016 r., członkowie Stowarzyszenia oraz chorzowski Superbohater Flash postanowili pokolorować centrum Miasta. 

W akcji ponownie wzięło udział wielu mieszkańców, ale tym razem swoją obecnością zaszczycili nas również Radni Miasta: Marcin Wiendich i Marek Otte, Prezes Stowarzyszenia Silesia Jerzy Bogacki oraz Przewodniczący Samorządowej Inicjatywy Mieszkańców Dariusz Olejniczak. Swoją krótką obecnością ucieszył nas również Radny Grzegorz Krzak.

 Głównym założeniem akcji była integracja mieszkańców nie tylko między sobą, ale również z osobami działającymi w Chorzowie, dlatego obecność Radnych jeszcze bardziej nas cieszy.

 Podczas gdy członkowie Stowarzyszenia ozdabiali kosze oplatające drzewa, nasz chorzowski Superbohater Flash obdarowywał Panie kwiatami.
Kosze, które opletliśmy wyglądają bajecznie!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną zabawę i zachęcamy do śledzenia wydarzeń na naszej stronie oraz naszym fanpage’u : https://www.facebook.com/nowoczesnychorzow

Tam znajdą Państwo zdjęcia z minionych wydarzeń oraz informacje o zbliżających się akcjach. 

Zapraszamy do galerii klikając zdjęcie poniżej.

 

 

Dzień Kobiet z Nowoczesnym Chorzowem - Galeria


 

14 lutego 2016 r.

Dnia 14.02.16 w Chorzowskim Parku Róż zaczarowaliśmy krajobraz.

Niedawno w mediach pojawiły się pogłoski o tym, że Chorzów jest miastem brzydkim i patologicznym. Opinia zbulwersowała członków naszego Stowarzyszenia, dlatego w dniu zakochanych postanowiliśmy odmienić Chorzów.

W akcji „kolorowania” drzew wzięło udział wielu mieszkańców oraz całe Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, przygotowane ozdoby i wspaniałą zabawę!

Fotorelacja w galerii.

 

 


 

14 stycznia 2016 r.

Ogłaszamy wielką zbiórkę

kolorowych włóczek.

Włóczki będą potrzebne na Akcję Walentynkową.

Jeżeli ktoś w domu posiada niepotrzebną włóczkę, to prosimy o zabranie jej ze sobą w dniu 14 lutego (miejsce Akcji Walentynkowej zostanie podane).

Włóczkę można również przekazać Pani Patrycji Kukli (sklep Tabac na rogu ul Krzywej i Krasickiego)  lub bezpośrednio Stowarzyszeniu (prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia terminu odebrania włóczki przez członków).

 


 

11 grudnia 2015 r.

Superbohater został oficjalnie zaproszony na spotkanie mikołajkowe do Klubu Malucha w Chorzowskim Urzędzie Miejskim. 


 

5 grudnia 2015 r.

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów wraz z Fundacją Pomóc Więcej zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla podopiecznych Fundacji.

Był Mikołaj, prezenty i słodki poczęstunek. Część poczęstunku została przekazana na rzecz Domu Dziecka w Chorzowie.

Podopiecznych Fundacji odwiedził również Flash Chorzowski.


 

4 grudnia 2015 r.

Z okazji zbliżających się mikołajek Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów wraz z Flashem Chorzowskim odwiedziło małych pacjentów przebywających na oddziale Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie. 

Aby umilić podopiecznym pobyt w szpitalu, obdarowaliśmy ich grami, maskotkami i kolorowankami.

Kliknij aby przejść do Galerii z wydarzenia


 

3 grudnia 2015 r.

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów wraz z Flashem Chorzowskim wzięło udział w miejskim strojeniu choinki na placu Hutnika, gdzie również odbył się jarmark świąteczny.

Podczas strojenia, każda z osób, otrzymując maskę, mogła zostać Superbohaterem!

Kliknij aby przejść do galerii z wydarzenia

  


 

21 listopada 2015 r.

Na zaproszenie Pani Ireny Niemczykowskiej Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów wzięło udział w obchodach 114 rocznicy urodzin Rzeźni Miejskiej w Chorzowie. 

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Przyjdź i rozłóż parasol nad rzeźnią". Na spotkanie przybył również Flash Chorzowski.

 


 

07 listopada 2015 r.

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów oraz Firma Arthmed miała zaszczyt poprowadzić szkolenie z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, które odbyło się w Świętochłowicach. 

Szkolenie zorganizowano na prośbę Fundacji Pomóc Więcej oraz Stowarzyszenia na rzecz autyzmu Kokardka.

W szkoleniu uczestniczyły osoby, które chciały poznać tajniki ratowania życia. 

Pamiętajmy, że KAŻDY Z NAS zobligowany jest do udzielenia pomocy poszkodowanemu, jeszcze przed przyjazdem pogotowia.

Nie udzielenie pomocy jest karane nawet pozbawieniem wolności do lat trzech.

WARTO POMAGAĆ!

 

Kliknij w zdjęcie by przejść do galerii z akcji!

Instruktaż Pierwszej Pomocy - Artur Żurek

  


24 października 2015 r.

23.10.2014 r. w wyniku wybuchu gazu w katowickiej kamienicy zginęła rodzina znanych dziennikarzy: Dariusz Kmiecik, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich 2-letni syn.

W dniu dzisiejszym, w ramach uczczenia pamięci Dariusza Kmiecika, zagorzałego piłkarza, odbył się Memoriał w halowej piłce nożnej. 

W związku z tym, że Dariusz Kmiecik był wiernym kibicem Ruchu Chorzów, Stowarzyszenie przekazało na ten cel piłkę z podpisami piłkarzy Ruchu oraz koszulkę z podpisem Kamila Durczoka.


  

01 września 2015 r.

Przekazanie nakrętek.

Jako Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów przekazaliśmy kolejną MEGA PAKĘ nakrętek dla naszego młodszego kolegi Krzysia. 

Nakrętki są wymieniane na gotówkę, dzięki czemu Krzyś może uczestniczyć w specjalnych obozach.

#WARTOPOMAGAC

 


 

04 sierpnia 2015 r.

Kolejna udana akcja za nami!

Tym razem „uczestniczyliśmy” w chorzowskim odcinku Tour de Pologne 2015.

W dniu dzisiejszym, wraz z Naszym Superbohaterem - Chorzowskim Flashem, aktywnie kibicowaliśmy sportowcom w Tour de Pologne 2015.

Flash przelewał swoją pozytywną energię nie tylko na zawodników, ale również na wszystkich, licznie otaczających go kibiców.

Niemniej ważnym punktem akcji było uczestnictwo w konkursie zorganizowanym w strefie kibica, którym był konkurs na najlepsze przebranie.

UDAŁO SIĘ!.

Flash Chorzowski został zwycięzcą konkursu i wygrał wspaniały rower! 

Flash Chorzowski wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesny Chorzów postanowił, że nagroda zostanie przekazana młodemu Chorzowianinowi – Krzysiowi, który jest chory na autyzm.

Pomysł spotkał się z gromkimi brawami i uznaniem zgromadzonych kibiców, władz miasta oraz prowadzących imprezę.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy na nasz Facebook’owy profil

#Nowoczesny Chorzów oraz  #Flash Chorzowski.

Wręczenie nagród - Flash Wygrał dla Krzysia!

 


 

31 Lipca 2015 r.

Dziś sfinalizowaliśmy kolejny etap akcji zbierania plastikowych nakrętek.

Nakrętki zostały przekazane rodzinie chorego Krzysia z Chorzowa.

Były uściski dłoni i miłe słowa ale uśmiech Chłopca był dla Nas najcenniejszy.

Dla takich chwil #WARTO DZIAŁAĆ! i #POMAGAĆ!

Krzysiu jesteśmy z Tobą!!


 

TURNIEJ NOCNY - PODSUMOWANIE

Gratulujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w I Nocnym Turnieju Piłki Nożnej w Chorzowie.

W szczególności gratulujemy drużynom, które zajęły miejsce na podium:

I miejsce: TS 10ka.pl
II miejsce: Autor Team
III miejsce Wodociągi Katowice.

Dla zwycięskich drużyn nagrody ufundowali:

- FH Tytan http://www.tytan.info.pl/


- GremIt http://www.GremIT.pl/


- Jerzy Bogacki


- Maxima Sport http://maxima-sport.pl/


- PiotrBud http://www.piotrbud.pl/

 


 

26 czerwca 2015 Turniej Nocny Chorzów "Kresy"


 

AKCJA WODA!

Akcja trwa tylko do 15 czerwca 2015 roku!

Serdecznie zachęcamy do wsparcia i uczestnictwa w akcji zbiórki wody dla potrzebujących mieszkańców Chorzowa.

Każda butelka jest na wagę złota!

W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefoniczny (508 674 200).

Liczymy na wasze wsparcie!

 

 

13 maja 2015 r. - Już parę zgrzewek jest! Liczymy na WAS!!

 Akcja Woda! Zbieramy WODĘ!!

 

 


 

W ostatnim czasie, w naszym, jeszcze nieformalnym Stowarzyszeniu wiele się działo. Rozegraliśmy bardzo ciekawy mecz w lidze Foothalowej.

Mecz co prawda przegraliśmy, ale liczy się dobra zabawa.

Kolejne edycje z pewnością będą dla nas co raz lepsze! 

Strona ligi: www.rlb.pl

 

Strona ligi: www.rlb.pl

Jedno ze zdjęć z meczu - reszta w galerii


 

AKCJA ZBIÓRKA ODZIEŻY!

AKCJA ZBIÓRKI ODZIEŻY!

Kolejnym ciekawym wydarzeniem, w którym braliśmy udział, była akcja zbiórki odzieży dla potrzebujących dzieci.

Akcja została zakończona sukcesem i zebrana odzież została przekazana.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie!

Fotorelacja dostępna w galerii.

 

Zdjęcia w galerii.

Pozdrawiamy